Rehabilitace

Přehled

 • Termoléčba / Parafínový zábal s konopím:

  Parafín má vynikající tepelnou stabilitu. Rovnoměrným působením tepla dochází při jeho tání k výraznému vstřebávání účinných látek do hlubokých vrstev tkáně. Při zábalu dochází k pozvolnému předávání suchého tepla z parafínu, k hlubokému prohřátí, které vyvolává reakce termoregulačního typu, v důsledku toho dochází k zlepšení prokrvení ošetřovaného místa. Tímto dochází k stimulaci regenerace tkáně, uvolnění svalových spazmů a dále k urychlení metabolismu a zvyšuje se odolnost organizmu. Parafínové zábaly napomáhají nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale mají blahodárný účinek na celé tělo. Cítíte se uvolněně , účinek je rychlý a dostavuje se okamžitý dlouhotrvající efekt.

  20 min. / 250,- Kč

  40 min. / 400,- Kč

 • Termoléčba / Rašelinové obklady:

  Tuto léčbu, která má pozitivní účinky na lidský organismus, objevili už lidé v antickém Řecku a její působení si návštěvníci této léčby pochvalují dodnes. Jednorázové rašelinové zábaly neboli slatinné zábaly patří mezi nejoblíbenější termoterapie. Základem zábalu je tepelná setrvačnost a obsah huminových látek, jejichž pH je cca 3,5 a takovou to hodnotu má přibližně naše pokožka. Při léčbě se rozšiřují cévy v postiženém nebo bolestivém místě, zrychluje se metabolismus a odvádění toxických látek z těla a uvolňuje se ztuhlé svalstvo.

  20 min. / 250,- Kč

  40 min. / 400,- Kč

 • Teploléčba / Infrazářič – LUMILA:

  LUMILA  využívá lokálního tepla infrazářiče na rozehřátí pokožky, podkožní tkáně, prokrvení a uvolnění spazmy a svalů. Účinky z infrazářiče záleží i na příslušném druhu filtru.

  Modrý filtr je určený pro povrchovou léčbu, mírní bolest, uklidňuje, eliminuje stres, zlepšuje náladu atd.

  Červený filtr je pro hloubkovou léčbu, který uvolňuje napětí svalů, posiluje metabolismus, rozšíření cév, atd.. Terapeutická lampa – LUMILA se používá ve fyzioterapii, v rehabilitaci, v lázeňství, ale i před rehabilitační cvičební zátěží, masáží atd.

  20 min. / 200,- Kč

 • Teploléčba / Rašelinový nosič tepla:

  Při léčbě plní funkci postupného přenesení akumulovaného tepla v rozmezí 55 - 65 stupňů celsia. Jeho prostřednictví předává teplo tělu pacienta / pokožce a svalům/. Suché teplo působí termofyzikálně a zvyšuje účinnost před realizací jakékoliv masáže. Tento zdroj suchého tepla, pomáhá při potížích:

  - při svalových bolestech, problémy s klouby, páteří nebo zády

  - pří artroze, nebo kontrakturách svalové soustavy

  - při artrózách nebo kontrakturách svalové soustavy

  - při subakutních nebo chronických problémech revmatického nebo traumatického původu

  - pomáhá urychlovat hojivé procesy

  - zvyšuje prokrvení těla v místě aplikace atd.

  20 min. / 250,- Kč

  40 min. / 400,- Kč

 • Balneoterapie / Suchá uhličitá koupel:

  Suchá uhličitá koupel je vysoce účinná rehabilitační, regenerační a rekondiční procedura ulevující zdraví. Příznivě působí na vazodilataci (rozšíření) cévního systému a zvyšuje dodávku kyslíku do tkáně. Aplikuje se jak v individuálním, tak i léčebným procesu.

  INDIVIDUÁLNÍ – zvyšuje se životní elán a vitalitu, tělesnou a duševní pohodu, sebe hojící schopnost těla.

  LÉČEBNÁ – organismus se přelaďuje na vyšší energetickou úroveň, zlepšuje se činnost orgánů a tkání.  Je zejména vhodné pro starší generaci. Z důvodu posíleni jejich organismu bez jakéhokoliv rizika a to v mnoha ohledech např. prospívá fyzickému a psychickému zdraví.

  20 min. / 250,- Kč

  40 min. / 400,- Kč

 • Elektroléčba / Terapeutický ultrazvuk:

  VYUŽITÍ

  Hlavním účinkem terapeutického utrazvuku  je zlepšení lokálního prokrvení tkáně, urychlení metabolismu, srážení aerosolů, alkalizace tkáně, pseudokavitace/odplynování roztoků ve tkáni/, pokles aktivity vegetativních nervů, svalová relexace a analgesie. Aplikace utrazvuku také zvyšuje schopnost regenerace tkáně. Při kontaktní aplikaci je třeba mezi hlavicí přístroje a tkání udržovat nepřetržitě maximální kontakt za pomocí ultrazvukového gelu. To usnadňuje přilnavost mezi ošetřovanou části těla a ultrazvukovou hlavici. Délka vlastní aplikace se pohybuje dle velikosti postiženého a ošetřovaného místa.

  1 min. / 15,- Kč

 • Magnetoterapie:

  Magnetoterapie využívá nízké kmitočty evokující změny v elektromagnetickém a biomechanickém stavu buněk a tkání, díky němuž dochází k příznivému ovlivnění systému nervového, hormonálního, imunologického, srdečně-cévního a zažívacího. Zmenšuje otoky, zlepšuje detoxikační procesy v organismu - vhodné např. pro artrózy, Bechtěrerovu nemoc, bolestné stavy páteře atd.

  1 min. / 15,- Kč

 • Iplikátory:

  Iplikátory předchází, odstraňují nebo zmírňují bolesti při zánětlivých procesech, zvyšují odolnost proti svalové únavě, ohebnost v kloubech, odstraňují křeče a svalovou bolest.

  1 min. / 12,- Kč

 • Diagnostika pohybového aparátu, včetně ošetření:

  Mezi hlavními trendy je diagnostika a vyšetření svalové nerovnováhy a práce s těmito oblastmi /horní, střední a dolní syndrom/. Úplným začátkem je dechové cvičení s aktivizací pohybového aparátu /držení těla/, zádového svalstva, ale také i uvolňování přetížených svalových partii. Často je to způsobeno nedostatkem pohybu, špatnými naučenými návyky držení těla, uvolněným zádovým svalstvem, nebo naopak nadměrnou fyzickou zátěží. Přičemž dochází k přetížení svalových partií, které se dostávají do nerovnováhy. Jedny se zkracují  víc než mají a druhé ochabují či se do pohybu vůbec nezapojují. Skutečný problém nastává v okamžiku, kdy dochází dlouhodobě ke špatnému návykovému držení těla, které se negativně projeví i na kloubech. Klouby se dostávají do nesprávného postavení, což vede k přeměně jejich struktur a urychluje degeneraci. Jedná se o nevratnou záležitost Řešení je, aktivní zapojení ochablých svalů do základních pozic a to je správné sezení nebo stoj. Mozek si tyto kladné signály /pohybové vzorce/ nahrává v jejich správném stereotypu a držení těla se začne rychle postupně zlepšovat.

  30 min. / 850,- Kč

  60 min. / 1600,- Kč

 • Automobilizační cvičení:

  Jde o kombinaci dechu a zacílené pozice. Při provádění této kombinace dochází ke zvyšování rozsahu pohybu v daném úseku páteře a zároveň k protahování svalů, které s tímto segmentem páteře souvisí. Většina svalů v těle se aktivuje s nádechem a relaxuje s výdechem. Podstatou tohoto cvičení je nastolení svalové rovnováhy. Toto cvičení je pohybová aktivita zaměřená přímo na danou oblast.

  30 min. / 850,- Kč

  60 min. / 1600,- Kč

 • Svalový program:

  Jde o vyšetření svalové nerovnováhy v pohybovém ústrojí. Jedná se o sladění svalových skupin a to jak v linii přední, tak i zadní části těla. Tyto dvě strany se dostávají do nerovnováhy. Svalový  program vychází z vyváženosti z hlediska síly, pevnosti a pružnosti. Pokud chceme dopřát pohybovému aparátu úlevu, je třeba sladit svalové skupiny a to jak v linii přední, tak i zadní části těla. Jde o navrácení pohybového aparátu zpět do původní polohy, aby  nebyla ovlivňována dysfunkce v pohybovém aparátu. Tím, že vrátíme  svalový  systém přetížených svalových partií do správné polohy, dochází v podpoře léčivých procesů a zároveň i k úlevě v pohybovém systému. Může se jednat buď o celý pohybový systém nebo o části těla. Při svalovém programu se nepoužívají žádné prostředky. Stavy mohou být akutní nebo chronické.

   

  Co způsobují tyto disbalance v pohybovém aparátu:
  - nedostatek pohybu
  - nevhodný, nesprávný, příliš namáhavý pohyb
  - jednostranné přetěžování
  - úrazy atd.

   

  30 min. / 800,- Kč

  60 min. / 1600,- Kč

 • Reflexologie II.:

  Slaďuje jak vnitřní, tak i zevní funkci fyziologického tělesného celostního systému. Rovnováha těla pojednává o propojenosti v harmonickém soužití levé a pravé části těla. Tyto dvě  části těla tvoří celek, které jsou zacílené na nejvyšší možnou harmonizující pulzující životní energii a to jak uvnitř, tak i navenek. Základním kamenem je využití vzájemné propojenosti a to i jednotlivých částí těla a to i včetně orgánů v těle. Reflexologie řeší nesoulad jednotlivých fyzických bloků, ale také mentální nevyváženost. Toto ošetření se provádí harmonizační jemnou technikou dotykového působení na těle jednotlivých části těla, ale i vnitřních orgánů za pomocí dolních končetin. Ošetření je zaměřeno na komplexní systém, ve kterém je vše propojeno. Pokud jakákoliv část těla není sjednocená, ať již zevně nebo vnitřně, může to vést k různým zdravotním problémům, či nepohody.

   

  Ošetření:
  I. gramáží se sjednotí levá a pravá část těla
  II. vstupním heslem obnovujeme rovnováhu  ve fyzickém tělesném sytému a to jak zevně, tak i vnitřně, jde o to, jakou část ošetřujeme /zevní nebo vnitřní/
  Pro koho je reflexologie II. vhodná:
  - pro profese  s nadměrnou psychickou, manuální a kancelářskou zátěží, dále pro ty, které trápí potíže různého charakteru a také rekreační a vrcholové sportovce

   

  30 min. / 800,- Kč

  60 min. / 1600,- Kč

 • Reponace:

  Jde o ošetření, které nemá nic společného s automobilizací nebo s mobilizací. Při tomto ošetřování se využívá jemného hmatu, tak zvaného
  /vlezivého/, kde působíme stlačováním na ošetřovaných prostorech v jednotlivých částí těla. Ale také je důležitá spolupráce klienta, aby byl úplně uvolněný při vydechnutí. Všechny potíže v našem organismu vznikají z nedostatečného oběhu životní energie v našem těle, které jsou podstatou daných problémů. Prvotní ošetření je na krční páteři, která je komunikací s ostatními jednotlivými částmi těla. Po ošetření krční páteře se zlepší látková výměna, lépe začne pracovat mozek, upraví se činnost srdce, uvolní se ztuhlé svalstvo na páteři a nastane i zlepšení v pohybovém systému. Pokud je nezbytné po ošetření reponaci krční páteře, ošetření dalších části těla na páteři, reponujeme přední i zadní části těla. Efekt je okamžitý -uvolňující, můžeme cítit mravenčení na prstech, nebo na celém těle nebo také pociťovat, jak se line životní energie/oteplování/ v našem těle. Nejdůležitější je při tomto ošetření respektování odtoku záporné energie z těla, včetně dovrchního směru. Toto dodržení má totiž nesmírně příznivé účinky na zlepšení celkového stavu ošetřovaného. Tato metoda, je pro ošetřovaného bezbolestivá a příjemná.

   

  30 min. / 800,- Kč

  60 min. / 1600,- Kč

Copyright © Milan Koutný, všechna práva vyhrazena.

Termoléčba / Parafínový zábal s konopím:

Parafín má vynikající tepelnou stabilitu. Rovnoměrným působením tepla dochází při jeho tání k výraznému vstřebávání účinných látek do hlubokých vrstev tkáně. Při zábalu dochází k pozvolnému předávání suchého tepla z parafínu, k hlubokému prohřátí, které vyvolává reakce termoregulačního typu, v důsledku toho dochází k zlepšení prokrvení ošetřovaného místa. Tímto dochází k stimulaci regenerace tkáně, uvolnění svalových spazmů a dále k urychlení metabolismu a zvyšuje se odolnost organizmu. Parafínové zábaly napomáhají nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale mají blahodárný účinek na celé tělo. Cítíte se uvolněně , účinek je rychlý a dostavuje se okamžitý dlouhotrvající efekt.

20 min. / 250,- Kč

40 min. / 400,- Kč

 

Termoléčba / Rašelinové obklady:

Tuto léčbu, která má pozitivní účinky na lidský organismus, objevili už lidé v antickém Řecku a její působení si návštěvníci této léčby pochvalují dodnes. Jednorázové rašelinové zábaly neboli slatinné zábaly patří mezi nejoblíbenější termoterapie. Základem zábalu je tepelná setrvačnost a obsah huminových látek, jejichž pH je cca 3,5 a takovou to hodnotu má přibližně naše pokožka. Při léčbě se rozšiřují cévy v postiženém nebo bolestivém místě, zrychluje se metabolismus a odvádění toxických látek z těla a uvolňuje se ztuhlé svalstvo.

20 min. / 250,- Kč

40 min. / 400,- Kč

 

Teploléčba / Infrazářič – LUMILA:

LUMILA  využívá lokálního tepla infrazářiče na rozehřátí pokožky, podkožní tkáně, prokrvení a uvolnění spazmy a svalů. Účinky z infrazářiče záleží i na příslušném druhu filtru.

Modrý filtr je určený pro povrchovou léčbu, mírní bolest, uklidňuje, eliminuje stres, zlepšuje náladu atd.

Červený filtr je pro hloubkovou léčbu, který uvolňuje napětí svalů, posiluje metabolismus, rozšíření cév, atd.. Terapeutická lampa – LUMILA se používá ve fyzioterapii, v rehabilitaci, v lázeňství, ale i před rehabilitační cvičební zátěží, masáží atd.

20 min. / 200,- Kč

 

Teploléčba / Rašelinový nosič tepla:

Při léčbě plní funkci postupného přenesení akumulovaného tepla v rozmezí 55 - 65 stupňů celsia. Jeho prostřednictví předává teplo tělu pacienta / pokožce a svalům/. Suché teplo působí termofyzikálně a zvyšuje účinnost před realizací jakékoliv masáže. Tento zdroj suchého tepla, pomáhá při potížích:

- při svalových bolestech, problémy s klouby, páteří nebo zády

- pří artroze, nebo kontrakturách svalové soustavy

- při artrózách nebo kontrakturách svalové soustavy

- při subakutních nebo chronických problémech revmatického nebo traumatického původu

- pomáhá urychlovat hojivé procesy

- zvyšuje prokrvení těla v místě aplikace atd.

20 min. / 250,- Kč

40 min. / 400,- Kč

 

Balneoterapie / Suchá uhličitá koupel:

Suchá uhličitá koupel je vysoce účinná rehabilitační, regenerační a rekondiční procedura ulevující zdraví. Příznivě působí na vazodilataci (rozšíření) cévního systému a zvyšuje dodávku kyslíku do tkáně. Aplikuje se jak v individuálním, tak i léčebným procesu.

INDIVIDUÁLNÍ – zvyšuje se životní elán a vitalitu, tělesnou a duševní pohodu, sebe hojící schopnost těla.

LÉČEBNÁ – organismus se přelaďuje na vyšší energetickou úroveň, zlepšuje se činnost orgánů a tkání.  Je zejména vhodné pro starší generaci. Z důvodu posíleni jejich organismu bez jakéhokoliv rizika a to v mnoha ohledech např. prospívá fyzickému a psychickému zdraví.

20 min. / 250,- Kč

40 min. / 400,- Kč

 

Elektroléčba / Terapeutický ultrazvuk:

VYUŽITÍ

Hlavním účinkem terapeutického utrazvuku  je zlepšení lokálního prokrvení tkáně, urychlení metabolismu, srážení aerosolů, alkalizace tkáně, pseudokavitace/odplynování roztoků ve tkáni/, pokles aktivity vegetativních nervů, svalová relexace a analgesie. Aplikace utrazvuku také zvyšuje schopnost regenerace tkáně. Při kontaktní aplikaci je třeba mezi hlavicí přístroje a tkání udržovat nepřetržitě maximální kontakt za pomocí ultrazvukového gelu. To usnadňuje přilnavost mezi ošetřovanou části těla a ultrazvukovou hlavici. Délka vlastní aplikace se pohybuje dle velikosti postiženého a ošetřovaného místa.

1 min. / 15,- Kč

 

Magnetoterapie:

Magnetoterapie využívá nízké kmitočty evokující změny v elektromagnetickém a biomechanickém stavu buněk a tkání, díky němuž dochází k příznivému ovlivnění systému nervového, hormonálního, imunologického, srdečně-cévního a zažívacího. Zmenšuje otoky, zlepšuje detoxikační procesy v organismu - vhodné např. pro artrózy, Bechtěrerovu nemoc, bolestné stavy páteře atd.

1 min. / 15,- Kč

 

Iplikátory:

Iplikátory předchází, odstraňují nebo zmírňují bolesti při zánětlivých procesech, zvyšují odolnost proti svalové únavě, ohebnost v kloubech, odstraňují křeče a svalovou bolest.

1 min. / 12,- Kč

 

Diagnostika pohybového aparátu, včetně ošetření:

Mezi hlavními trendy je diagnostika a vyšetření svalové nerovnováhy a práce s těmito oblastmi /horní, střední a dolní syndrom/. Úplným začátkem je dechové cvičení s aktivizací pohybového aparátu /držení těla/, zádového svalstva, ale také i uvolňování přetížených svalových partii. Často je to způsobeno nedostatkem pohybu, špatnými naučenými návyky držení těla, uvolněným zádovým svalstvem, nebo naopak nadměrnou fyzickou zátěží. Přičemž dochází k přetížení svalových partií, které se dostávají do nerovnováhy. Jedny se zkracují  víc než mají a druhé ochabují či se do pohybu vůbec nezapojují. Skutečný problém nastává v okamžiku, kdy dochází dlouhodobě ke špatnému návykovému držení těla, které se negativně projeví i na kloubech. Klouby se dostávají do nesprávného postavení, což vede k přeměně jejich struktur a urychluje degeneraci. Jedná se o nevratnou záležitost Řešení je, aktivní zapojení ochablých svalů do základních pozic a to je správné sezení nebo stoj. Mozek si tyto kladné signály /pohybové vzorce/ nahrává v jejich správném stereotypu a držení těla se začne rychle postupně zlepšovat.

30 min. / 850,- Kč

60 min. / 1600,- Kč

 

Automobilizační cvičení:

Jde o kombinaci dechu a zacílené pozice. Při provádění této kombinace dochází ke zvyšování rozsahu pohybu v daném úseku páteře a zároveň k protahování svalů, které s tímto segmentem páteře souvisí. Většina svalů v těle se aktivuje s nádechem a relaxuje s výdechem. Podstatou tohoto cvičení je nastolení svalové rovnováhy. Toto cvičení je pohybová aktivita zaměřená přímo na danou oblast.

30 min. / 850,- Kč

60 min. / 1600,- Kč

 

Svalový program:

Jde o vyšetření svalové nerovnováhy v pohybovém ústrojí. Jedná se o sladění svalových skupin a to jak v linii přední, tak i zadní části těla. Tyto dvě strany se dostávají do nerovnováhy. Svalový  program vychází z vyváženosti z hlediska síly, pevnosti a pružnosti. Pokud chceme dopřát pohybovému aparátu úlevu, je třeba sladit svalové skupiny a to jak v linii přední, tak i zadní části těla. Jde o navrácení pohybového aparátu  zpět do původní polohy, aby  nebyla ovlivňována dysfunkce v pohybovém aparátu. Tím, že vrátíme  svalový  systém přetížených svalových partií do správné polohy, dochází v podpoře léčivých procesů a zároveň i k úlevě v pohybovém systému. Může se jednat buď o celý pohybový systém nebo o části těla. Při svalovém programu se nepoužívají žádné prostředky. Stavy mohou být akutní nebo chronické.

 

Co způsobují tyto disbalance v pohybovém aparátu:
- nedostatek pohybu
- nevhodný, nesprávný, příliš namáhavý pohyb
- jednostranné přetěžování
- úrazy atd.

30 min. / 800,- Kč

60 min. / 1600,- Kč

 

Reflexologie II.:

Slaďuje jak vnitřní, tak i zevní funkci fyziologického tělesného celostního systému. Rovnováha těla pojednává o propojenosti v harmonickém soužití levé a pravé části těla. Tyto dvě  části těla tvoří celek, které jsou zacílené na nejvyšší možnou harmonizující pulzující životní energii a to jak uvnitř, tak i navenek. Základním kamenem je využití vzájemné propojenosti a to i jednotlivých částí těla a to i včetně orgánů v těle. Reflexologie řeší nesoulad jednotlivých fyzických bloků, ale také mentální nevyváženost. Toto ošetření se provádí harmonizační jemnou technikou dotykového působení na těle jednotlivých části těla, ale i vnitřních orgánů za pomocí dolních končetin. Ošetření je zaměřeno na komplexní systém, ve kterém je vše propojeno. Pokud jakákoliv část těla není sjednocená, ať již zevně nebo vnitřně, může to vést k různým zdravotním problémům, či nepohody.

 

Ošetření:
I. gramáží se sjednotí levá a pravá část těla
II. vstupním heslem obnovujeme rovnováhu  ve fyzickém tělesném sytému a to jak zevně, tak i vnitřně, jde o to, jakou část ošetřujeme /zevní nebo vnitřní/
Pro koho je reflexologie II. vhodná:
- pro profese  s nadměrnou psychickou, manuální a kancelářskou zátěží, dále pro ty, které trápí potíže různého charakteru a také rekreační a vrcholové sportovce

 

30 min. / 800,- Kč

60 min. / 1600,- Kč

 

Reponace:

Jde o ošetření, které nemá nic společného s automobilizací nebo s mobilizací. Při tomto ošetřování se využívá jemného hmatu, tak zvaného
/vlezivého/, kde působíme stlačováním na ošetřovaných prostorech v jednotlivých částí těla. Ale také je důležitá spolupráce klienta, aby byl úplně uvolněný při vydechnutí. Všechny potíže v našem organismu vznikají z nedostatečného oběhu životní energie v našem těle, které jsou podstatou daných problémů. Prvotní ošetření je na krční páteři, která je komunikací s ostatními jednotlivými částmi těla. Po ošetření krční páteře se zlepší látková výměna, lépe začne pracovat mozek, upraví se činnost srdce, uvolní se ztuhlé svalstvo na páteři a nastane i zlepšení v pohybovém systému. Pokud je nezbytné po ošetření reponaci krční páteře, ošetření dalších části těla na páteři, reponujeme přední i zadní části těla. Efekt je okamžitý -uvolňující, můžeme cítit mravenčení na prstech, nebo na celém těle nebo také pociťovat, jak se line životní energie/oteplování/ v našem těle. Nejdůležitější je při tomto ošetření respektování odtoku záporné energie z těla, včetně dovrchního směru. Toto dodržení má totiž nesmírně příznivé účinky na zlepšení celkového stavu ošetřovaného. Tato metoda, je pro ošetřovaného bezbolestivá a příjemná.

 

30 min. / 800,- Kč

60 min. / 1600,- Kč

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že používáme soubory cookies. OK